Abstract
Artykuł powstał w oparciu o raport z badań „Męskość i kobiecość w lekturach szkolnych. Analiza treści lektur w szkole podstawowej i gimnazjum z perspektywy równości płci” opracowany i wydany w ramach projektu „Równia Literacka” zrealizowanego przez Fundację Punkt Widzenia w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Raport w całości dostępny jest do darmowego pobrania na stronie: http://www.punktwidzenia.org.pl/wp-content/uploads/2014/09/Raport-M%C4%99sko% C5%9B%C4%87-i-Kobieco%C5%9B%C4%87-w-lekturach-szkolnych1.pdfReferences
Błoński J. 2002. Staś i Nel, Tygodnik Powszechny 37 (2775), 15 września 2002. Dostęp 4 sierpnia 2014. http://www.tygodnik.com.pl/numer/277537/blonski-felieton.html.
View in Google Scholar
Charmaz K. 2009. Teoria ugruntowana. Praktyczny przewodnik po analizie jakościowej. Warszawa: PWN.
View in Google Scholar
Jaworska K., Równościowa analiza treści „Lwa, Czarownicy i starej szafy” C.S. Lewisa, wszystkie analizy dostępne na stronie Fundacji Punkt Widzenia. Dostęp 18 kwietnia 2016. http://www.punktwidzenia.org.pl/analizy-lektur-w-szkole-podstawowej-i-gimnazjalnej-z-perspektywy-gender/.
View in Google Scholar
Lasoń-Kochańska G. 2012. Gender w literaturze dla dzieci i młodzieży. Wzorce płciowe i kobiecy repertuar topiczny. Słupsk: Wydawnictwo Naukowe Akademii Pomorskiej w Słupsku.
View in Google Scholar
Lindgren A. 2009. Bracia Lwie Serce, Warszawa.
View in Google Scholar
Mrozik A., Równościowa analiza treści „Krzyżaków” H. Sienkiewicza, wszystkie analizy dostępne na stronie Fundacji Punkt Widzenia. http://www.punktwidzenia.org.pl/analizy-lektur-w-szkole-podstawowej-i-gimnazjalnej-z-perspektywy-gender.
View in Google Scholar
Olech J. 1994. Dynastia Miziołków. Warszawa.
View in Google Scholar
Siupik M. 2012. (Nie)stereotypowy wizerunek dziewczynek i chłopców w lekturach szkolnych, Aequalitas 1 (1).
View in Google Scholar
Tomasik T. 2013. Wojna – męskość – literatura. Słupsk: Wydawnictwo Naukowe Akademii Pomorskiej w Słupsku.
View in Google Scholar
Woolf V. 1997. Własny pokój. Warszawa.
View in Google Scholar